G-ZKNQSH5TLX

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

auto co jakiś czas nie odpala

temat wybrany: auto co jakiś czas nie odpala

Artykuł poradnikowy: Przyczyny, dlaczego auto co jakiś czas nie odpala

Każdy kierowca z pewnością zetknął się z sytuacją, gdy auto nie chce ruszyć. Jest to bardzo frustrujące, szczególnie gdy jesteśmy spóźnieni na ważne spotkanie lub musimy szybko dostać się do pracy. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Podpowiadamy, jakie są najczęstsze powody, dla których auto co jakiś czas nie odpala.

Problemy z akumulatorem

Jeden z najczęstszych powodów, dla którego auto nie odpala, to problemy z akumulatorem. Jeśli słyszysz tylko klikanie podczas próby uruchomienia silnika, najprawdopodobniej jest to spowodowane wyczerpaniem się baterii. Co warto zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim, należy spróbować naładować akumulator, korzystając z ładowarki. Jeśli to nie pomaga, należy zastanowić się nad wymianą akumulatora.

Uszkodzenie rozrusznika

Kolejnym powodem, dla którego auto co jakiś czas nie odpala, może być uszkodzenie rozrusznika. Jest to bardzo ważny element silnika, który odpowiada za uruchamianie układu. Jeśli rozrusznik jest zepsuty, niestety nie ma innej opcji, jak wymiana na nowy. Warto jednak pamiętać, że taki zabieg może być kosztowny.

Problemy z paliwem

Innym powodem, dla którego auto może odmawiać posłuszeństwa, są problemy z paliwem. Często zdarza się, że paliwo nie jest doprowadzane do silnika w wystarczającej ilości, co uniemożliwia uruchomienie samochodu. W takiej sytuacji, warto sprawdzić stan filtra paliwa i w razie potrzeby wymienić go na nowy.

Problemy z systemem zapłonowym

Kolejnym powodem, dla którego auto nie odpala, mogą być problemy z systemem zapłonowym. W takiej sytuacji, warto zwrócić uwagę na stan świec zapłonowych, kabli i cewek zapłonowych. Jeśli którykolwiek z tych elementów jest uszkodzony, konieczna będzie ich wymiana na nowe.

Podsumowanie

Jak widać, przyczyn, dla których auto co jakiś czas nie odpala, może być wiele. Ważne jednak, aby nie próbować samodzielnie naprawiać samochodu, jeśli nie jest się w tym w pełni przeszkolonym. W takiej sytuacji, warto skorzystać z pomocy mechanika, który dokładnie zdiagnozuje problem i zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *