G-ZKNQSH5TLX

...
Certyfikat covidowy z rządowej strony

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

Certyfikat covidowy z rządowej strony

Zaledwie w 5 minut, umieszczonyny na rządowej strone pacjenta, za jedyne 1000 zł, do tego ze wsteczną datą. Taki rarytas oferują oszuści.

Certyfikat covidowy, od ręki, nawet z datą wsteczną, na rządowym koncie pacjenta w ciągu pięciu minut. Takich ofert w sieci jest coraz więcej, a pojawiają się one już od początku pandemii. Pojawienie się nielegalnych ofert zbiegło się w czasie z  wprowadzenia unijnych certyfikatów covidowych, które mają zwalniać z lockdownowych restrykcji.

Od 1 marca w Polsce wejdzie w życie obowiązek zaszczepienia dla trzech grup zawodowych: medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Ta deklaracja rządu przyniosła lawinowy wzrost internetowych ofert w tym wysyłanych bezpośrednio do użytkowników mediów społecznościowych.

U nas możesz zakupić wpis do bazy osób zaszczepionych z wygenerowanym paszportem. Wszystko będzie widoczne na pacjent.gov.pl i mObywatel (…)” – bez owijania w bawełnę,głosi rozsyłana w internecie reklama, do której dołączony jest link.

Pod linkiem znajduje się przejrzysty, konkretny cennik. Tabela informuje, że w zależności od tego, jaki preparat wybierzemy, zapłacimy od 1000 do 1900 złotych.

I tak, za umieszczenie w rejestrze o zaszczepieniu jednodawkową szczepionką, przy zapłacie kryptowalutą, Johnson&Johnson zapłacić trzeba 1000 zł, a za dwudawkowe: Pfizer, AstraZeneca i Moderna – 1400 zł. Przy płatnościach Revolut czy z konta bankowego pozorowane szczepienie J&J kosztuje 1300 zł, a preparatami dwudawkowymi – 1900 zł.

Oszuści gwarantują, że zarówno w kraju, jak i za granicą, niemożliwa jest negatywna weryfikacja fałszywego wpisu do rejestru pacjenta, gdyż jest to dokładnie taki wpis, jaki robi lekarz po prawdziwym, faktycznym szczepieniu.

Oszuści zapewniają, że paszport covidowy pojawia się w systemie po 5 minutach od wpisania do bazy mObywatel/pacjent.gov.pl i na Internetowe Konto Pacjenta  Twierdzą także, że wpis jest dokonany  przez bazę lekarza tyle, że bez ukłucia. Ten sam certyfikat i ta sama baza zaszczepionych osób, żadna podróbka – podkreślają

Oferujący zapewniają, że mają wielu zadowolonych klientów. Dodatkowo płatne jest wykupienie certyfikatu z dowolną datą wsteczną. Za to, w przypadku zamówienia kilku certyfikatów, można negocjować cenę nawet o 200 złotych za każdy.

Przepisy w przypadku sfałszowania dokumentu i posługiwania się nim, stanowią przestępstwo z art. 270 kodeksu karnego. Grozi za nie kara do 5 lat pozbawienia wolności. Taka kara dotyczy także każdego pracownika czy funkcjonariusza, który by uniknąć szczepienia przeciwko COVID-19 nabył fałszywe zaświadczenie.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.