G-ZKNQSH5TLX

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

ile moze wystawac poza auto

temat wybrany: ile moze wystawac poza auto

Kiedy przystępujemy do jazdy samochodem, musimy pamiętać o wielu rzeczach, w tym o wymiarach naszego pojazdu. Jednym z ważnych aspektów jest to, ile części może wystawać poza granice samochodu. W tym artykule postaramy się wyjaśnić, jakie są zasady dotyczące tego zagadnienia.

Zacznijmy od definicji. Zgodnie z polskim prawem drogowym, pojazd może mieć takie wymiary, jakie są określone w dowodzie rejestracyjnym. Oznacza to, że nie możemy przekraczać maksymalnej długości, szerokości oraz wysokości ustalonej dla naszego samochodu.

Jeśli chodzi o części wystające poza samochód, to zgodnie z przepisami, nie mogą one przekraczać:

– 1 metra od przodu pojazdu
– 1,5 metra od tyłu pojazdu
– 0,25 metra z boków pojazdu

Oczywiście, są pewne wyjątki od tej reguły. Na przykład, jeśli mamy do przewiezienia bardzo długi przedmiot (np. deski), to możemy je przetransportować na dachu samochodu, jednak nie może on wystawać poza granice samochodu więcej niż o 3 metry. W takim przypadku, należy wykorzystać specjalne uchwyty, które zapewnią bezpieczeństwo transportowanego ładunku.

Warto pamiętać, że przekroczenie wymiarów samochodu lub części wystających poza jego granice, jest nie tylko nielegalne, ale także niebezpieczne. Może to prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze, a w skrajnych przypadkach, nawet do wypadków.

Dlatego, przed przystąpieniem do jazdy, upewnijmy się, że nasz samochód jest w dobrym stanie, a wszystkie części są właściwie zamocowane. Jeśli będziemy przestrzegać zasad dotyczących wymiarów i udźwigu samochodu, będziemy mogli bezpiecznie przemieszczać się po drogach, zarówno z pasażerami, jak i z ładunkami.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *