G-ZKNQSH5TLX
Jak prawidłowo dbać o baterie trakcyjne?

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

Jak prawidłowo dbać o baterie trakcyjne?

Baterie trakcyjne to specjalne akumulatory niezbędne do zasilania pojazdów elektrycznych m.in. wózków widłowych oraz pojazdów wykorzystywanych w przemyśle i budownictwie. Prawidłowe dbanie o te baterie przedłuża ich żywotność oraz jest kluczowe dla efektywnego i sprawnego działania zasilanych nimi pojazdów. Sprawdź jakie kroki musisz podjąć, aby skutecznie zadbać o baterię trakcyjną.

Baterie trakcyjne – jak należy je użytkować?

Poprawna pielęgnacja baterii trakcyjnych przekłada się nie tylko na wydłużenie żywotności baterii, ale także na bezpieczne i efektywne działanie pojazdów elektrycznych. Dbanie o baterie trakcyjne wymaga stałej uwagi i przestrzegania określonych procedur. Oto kilka kluczowych, kroków, które warto podjąć:

  1. Prawidłowe ładowanie

Jest najważniejszym aspektem dbania o baterię trakcyjną. Należy unikać nadmiernego rozładowania baterii. Bardzo ważne jest zachowanie cykli ładowania i rozładowania, które są różne w zależności od typu baterii. Bateria powinna być naładowana do 100% i rozładowywana w dozwolonym progu. Pamiętaj także o dobraniu odpowiedniego napięcia, zgodnie z zaleceniami producenta. Nieprawidłowe napięcie ładowania może prowadzić do przegrzania baterii.

  1. Regularne uzupełnianie elektrolitu

Płyty ołowiane zawsze powinny być przykryte. Dobrą praktyką jest uzupełnianie elektrolitu wodą, zaraz po ładowaniu. Niewystarczająca ilość elektrolitu może prowadzić nawet do deformacji płyt, zwarcia i kosztownej naprawy baterii trakcyjnej.

  1. Optymalna temperatura

Baterie trakcyjne są wrażliwe na temperaturę. Dlatego, ważne jest unikanie ekstremalnych warunków cieplnych. Wysokie temperatury mogą skrócić żywotność baterii. Z kolei, w zimę należy zadbać o prawidłową izolację baterii, aby była utrzymywana w optymalnej temperaturze.

  1. Regularna konserwacja

Bateria trakcyjna powinna być również poddawana regularnemu przeglądowi. Konserwacja obejmuje oprócz sprawdzenia poziomu elektrolitu również czyszczenie oraz wymianę uszkodzonych elementów. Awaria jednej komórki albo zabrudzenie biegunów lub połączeń może wpływać na gorszą pracę całej baterii. Dlatego ważne jest szybkie reagowanie na wszelkie pojawiające się problemy oraz regularne monitorowanie ogólnego stanu technicznego baterii.

  1. Właściwe przechowywanie

Należy unikać przechowywania baterii przez dłuższy czas w stanie całkowitego lub częściowego rozładowania. Niewłaściwe przechowywanie spowoduje zasiarczenie baterii obniżając jej pojemność przez co skróci czas pracy zasilanego nią pojazdu.

Podsumowując, dbanie o baterie trakcyjne jest niezbędne dla zachowania ich prawidłowej pracy. Przy zakupie baterii warto skorzystać z usług dystrybutora baterii trakcyjnych – https://fhualex.pl/oferta/baterie-trakcyjne/, który dysponuje zapleczem serwisowym. Dzięki temu uzyskasz właściwe instrukcje pozwalające Ci właściwie zajmować się zakupioną baterią oraz pomoc w przypadku potencjalnych problemów.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *