G-ZKNQSH5TLX

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

jak wymiana biletu pkp bez rejestracji

temat wybrany: jak wymiana biletu pkp bez rejestracji

Wymiana biletu PKP bez rejestracji

Czasami zdarza się, że mamy już kupiony bilet PKP, a nagle okazuje się, że nie możemy skorzystać z podróży w zaplanowanym terminie. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak można dokonać wymiany biletu bez konieczności posiadania konta w systemie PKP.

Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z Biurem Obsługi Klienta PKP. Można to zrobić drogą telefoniczną lub mailową. W przypadku rozmowy telefonicznej należy pamiętać, żeby mieć przy sobie numer biletu oraz dane osobowe pasażera, dla którego bilet został zakupiony. Jeśli korzystamy z poczty elektronicznej, w treści maila powinniśmy podać takie same informacje.

Warto zaznaczyć, że wymiana biletu bez rejestracji jest możliwa tylko w przypadku biletów jednorazowych oraz miesięcznych. Jeśli posiadamy bilety okresowe, takie jak Kwarta czy Semestr, to wymiana jest możliwa tylko na karcie klienta PKP.

Po uzyskaniu zgody na wymianę biletu, należy udać się do kas biletowych na dowolnej stacji PKP. W przypadku biletów jednorazowych i miesięcznych wymagane jest przedłożenie oryginału biletu oraz dowodu osobistego. W kasie zostanie wystawiona anulacja biletu, a na jej podstawie będzie można kupić nowy bilet w wybranym przez nas terminie.

W przypadku, gdy nowy bilet ma wyższą cenę niż ten wymieniany, trzeba dopłacić różnicę. Natomiast, jeśli cena nowego biletu jest niższa, otrzymamy zwrot różnicy.

Wymiana biletu bez rejestracji to dobre rozwiązanie dla osób, które rzadko korzystają z usług PKP oraz dla tych, którzy nie chcą tworzyć konta w systemie PKP. Warto jednak pamiętać, że wymiana biletów okresowych wymaga posiadania karty klienta PKP, a w przypadku biletów jednorazowych i miesięcznych należy liczyć się ze stratą części pieniędzy, gdyż koszt wymiany zawsze wynosi 10% wartości biletu.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *