G-ZKNQSH5TLX

...
Jak zredukować stres przed egzaminem na prawo jazdy?

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

Jak zredukować stres przed egzaminem na prawo jazdy?

Pomyślne zdanie egzaminu na prawo jazdy zależy nie tylko od tego, jaką wiedzę z zakresu teorii i praktyki jazdy uzyskałeś, ale także od stopnia Twojej chęci wykazania się nabytymi umiejętnościami oraz poziomem odporności na stres.

Nie ignoruj niepokoju związanego z egzaminem. Wiele czynników może wywołać stres, a wtedy nie będziesz w stanie poradzić sobie z presją, jaką może okazać się egzamin państwowy. Dlatego staraj się radzić sobie ze wszystkimi problemami po kolei, w miarę ich pojawiania się, a wówczas stres nie będzie dominował.

Martwisz się, jak wypadnie Twój egzamin na prawo jazdy?

Musisz nabrać pewności, że Twój instruktor jazdy doskonale przygotował Cię do egzaminu, wyjaśnił wszystkie wymagania i sposób zdawania zarówno testu teoretycznego, jak i praktycznego. Jeżeli jednak czujesz, że masz co do tego wątpliwości, poproś instruktora o wyjaśnienie niezrozumiałych jeszcze punktów, które mogą powodować niepokój. Zadbaj też o to, aby dzień i godzina Twojego egzaminu nie pokrywała się z innymi ważnymi sprawami czy spotkaniami. Daj sobie możliwość spokojnego skupienia się na zbliżającym się egzaminie.

Ćwiczenia oddechowe uspokajają układ nerwowy i pomagają „zebrać się w garść”

Wykonaj następujące ćwiczenia bezpośrednio przed testem:

Autoregulacja oddychania. W takim przypadku na pierwszym miejscu powinien być rytm, a następnie czas trwania wdechów i wydechów. Spokojne oddychanie może zapobiec wahaniom nastroju i pomóc szybko się uspokoić.
Oddychanie antystresowe. Weź głęboki wdech przez nos, wstrzymaj oddech na chwilę i powoli wydychaj powietrze. Pamiętaj, aby wyobrazić sobie coś bardzo przyjemnego, a jeśli pozwalają na to warunki, zamknij oczy.
Chwilowy relaks. W tym ćwiczeniu musisz maksymalnie rozluźnić kąciki ust, a także mięśnie twarzy. Skoncentruj się na ułożeniu ciała i mimice, ponieważ odzwierciedlają one absolutnie wszystkie Twoje emocje i stan umysłu.

Nastaw się pozytywnie

Przed przystąpieniem do egzaminu ważne jest znalezienie równowagi między podekscytowaniem a stresem. Jeśli odrobina podniecenia, dostarczająca organizmowi dawki adrenaliny, pomoże wyjść zwycięsko z każdej sytuacji, to stres i panika tylko zaszkodzą. Aby się zbytnio nie denerwować, zwróć uwagę na odżywianie i sen. W noc przed odpowiedzialnym dniem nie powinieneś próbować nauczyć się wszystkiego, czego nie mogłeś nauczyć się podczas kursu na prawo jazdy. W przeddzień lepiej wziąć gorącą kąpiel z olejkami eterycznymi, posłuchać relaksującej muzyki i dobrze się wyspać. To pozbędzie się zmęczenia i zmartwień. Nie możesz radykalnie zmienić zwykłej diety. Maksymalnie możliwe tuż przed badaniem jest zjedzenie garści orzechów lub bakalii, popijając herbatą ziołową. pamiętaj też aby ubrać się wygodnie i praktycznie, tak aby strój nie rozpraszał Cię w trakcie egzaminu.

Czy tabletki na stres to dobry pomysł?

Większość leków przeciwlękowych, przyjmowanych pod opieką lekarza, nie zaburza ani nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów. Jeżeli lekarz dopuści Cię do prowadzenia pojazdów podczas przyjmowania leków, swobodnie możesz je przyjąć przed egzaminem na prawo jazdy. Prowadzenie pojazdu będzie całkowicie bezpieczne, a twoje leki mogą Ci pomóc i poczuć się bardziej spokojnym i opanowanym podczas testu. W wypadku kiedy nie przyjmujesz leków systematycznie, musisz rozważyć czy przyjęcie nawet ziołowego leku na uspokojenie nie spowolni Twoich reakcji na drodze. Tabletki uspokajające w tej sytuacji to ostateczność, którą należy brać pod uwagę tylko w chwili, kiedy zawiodą inne sposoby na powstrzymanie stresu.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.