G-ZKNQSH5TLX

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

jaki mandat za przeladowane auto

temat wybrany: jaki mandat za przeladowane auto

Jeśli jeździsz przeladowanym samochodem, musisz liczyć się z mandatem. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie sankcje grożą za ten przewinienie.

Przeladowanie samochodu to sytuacja, w której masa ładunku przewyższa dopuszczalną wagę określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Zgodnie z przepisami, kierowca powinien mieć świadomość, ile może zabrać ze sobą na pokład i przestrzegać tej granicy.

Jeśli jednak przekroczysz dopuszczalny limit, grozi Ci mandat. Wysokość kary zależy od stopnia przekroczenia masy ładunku oraz od tego, czy jest to pierwsze czy kolejne przewinienie. Za pierwszą przekroczenie masy o 10-20% możesz spodziewać się mandatu w wysokości 100 złotych. Za kolejne naruszenia sankcje wzrastają – przy kolejnym przekroczeniu masy o 10-20% mandat wyniesie już 200 złotych.

Jeśli jednak przekroczenie masy ładunku jest znaczne, dodatkowo grozi Ci punkt karny na prawo jazdy. Za przekroczenie dopuszczalnej masy o ponad 20%, otrzymasz dwa punkty karnego oraz mandat w wysokości 300 złotych. Przy kolejnym przekroczeniu masy o ponad 20% kierowca dostanie już trzy punkty karnego i mandat w wysokości 400 złotych.

Warto zwrócić uwagę, że przeladowane auto to nie tylko zagrożenie dla kierowcy i pasażerów, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Przekroczenie dopuszczalnej masy ładunku negatywnie wpływa na stabilność pojazdu, a także na jego hamulce i ogólną wydajność. Zwiększa się także ryzyko wypadku i poważniejszych konsekwencji.

Dlatego warto zawsze sprawdzić, ile możemy zabrać ze sobą na pokład, a także przeliczyć, czy przewożony ładunek nie przekracza dopuszczalnej masy. W ten sposób unikniemy mandatu, ale przede wszystkim zadbamy o bezpieczeństwo na drodze.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *