G-ZKNQSH5TLX

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

kto może wziąć samochód w leasing

temat wybrany: kto może wziąć samochód w leasing

W dzisiejszych czasach, posiadanie samochodu stało się już niemal standardem. Wielu z nas marzy o posiadaniu własnego pojazdu, ale niestety, nie każdy może sobie na to pozwolić. Jednym z rozwiązań jest wzięcie samochodu w leasing.

Leasing samochodu polega na tym, że samochód jest własnością firmy leasingowej, a Ty jako kierowca jesteś użytkownikiem tego pojazdu. W zamian za określoną kwotę miesięczną, masz możliwość korzystania z samochodu na określony czas oraz określony przebieg. Po zakończeniu umowy, samochód zwracasz do firmy leasingowej lub masz możliwość wykupienia go na własność.

Kto może wziąć samochód w leasing?

Przede wszystkim osoba, która chce wziąć auto w leasing, powinna posiadać zdolność kredytową. Oznacza to, że osoba taka musi mieć regularne dochody i pozytywną historię kredytową. W przypadku firm, które chcą wziąć samochód w leasing, wymagane jest posiadanie NIP-u oraz wpisu do KRS.

Warto również zaznaczyć, że firmy leasingowe często wymagają od swoich klientów posiadania stałego miejsca zamieszkania lub stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.

Co jeszcze warto wiedzieć o leasingu samochodowym?

Przede wszystkim, przed podpisaniem umowy leasingowej, warto dokładnie przeczytać umowę oraz zwrócić uwagę na szczegóły, takie jak wysokość rat, okres leasingu, limit przebiegu oraz warunki zwrotu samochodu.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy wybrane auto jest w odpowiednim stanie technicznym oraz czy posiada aktualne ubezpieczenie. Często firmy leasingowe oferują również dodatkowe ubezpieczenia, które mogą być korzystne dla kierowcy.

Podsumowanie

Wzięcie samochodu w leasing jest jednym z rozwiązań dla osób, które chcą mieć swój własny pojazd, ale nie mogą sobie na to pozwolić. Warto jednak pamiętać, że kredytobiorca powinien posiadać zdolność kredytową oraz dokładnie przeczytać umowę leasingową przed jej podpisaniem. Dzięki temu, unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek oraz zyskamy pewność, że wybrany samochód spełni nasze oczekiwania.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *