G-ZKNQSH5TLX

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

kto wyrejestrowuje samochód po sprzedaży

temat wybrany: kto wyrejestrowuje samochód po sprzedaży

Każdy właściciel samochodu wie, że czasami trzeba zrobić wiele formalności związanych z jego użytkowaniem. Jedną z takich czynności może być wyrejestrowanie pojazdu. Jest to niezbędne, gdy sprzedajemy samochód, który przechodzi na innego właściciela. Kto jednak jest odpowiedzialny za tę czynność?

Po pierwsze, warto zaznaczyć, że wyrejestrowanie samochodu jest konieczne tylko w przypadku, gdy zostanie on sprzedany za granicą, lub jeśli nie będzie już użytkowany na drogach. W przypadku sprzedaży samochodu w Polsce, nowy właściciel rejestruje pojazd na siebie, a stary właściciel nie musi podejmować dodatkowych działań.

Jeśli jednak sprzedajemy samochód do innego kraju, to naszym obowiązkiem jest wyrejestrowanie pojazdu w urzędzie komunikacji. W tysiącach gmin w całej Polsce istnieją oddziały wydziału komunikacji, gdzie można dokonać tej formalności. Ważne jest, aby pamiętać o dowodzie rejestracyjnym, dowodzie osobistym oraz ważnym ubezpieczeniu OC, które należy przedłożyć przy wyrejestrowaniu.

Jeśli z jakiegoś powodu nie będziemy w stanie udać się osobiście do urzędu komunikacji, wówczas możemy skorzystać z usług tzw. pełnomocnika. To osoba, która w naszym imieniu dokona wszystkich formalności związanych z wyrejestrowaniem samochodu. Ważne jest jednak, aby wybierać zaufane osoby, które nie tylko wykonają swoją pracę dobrze, ale również nie wykorzystają naszej sytuacji do swojego prywatnego zysku.

Podsumowując, wyrejestrowanie samochodu po sprzedaży jest obowiązkiem właściciela w przypadku sprzedaży pojazdu za granicę lub całkowitego zaprzestania jego użytkowania. Formalności te można dokonać osobiście w urzędzie komunikacji lub za pomocą pełnomocnika. Pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności w wyborze osoby do pomocy, a także o przedłożeniu ważnego ubezpieczenia OC i innych wymaganych dokumentów.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *