G-ZKNQSH5TLX

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

które autostrady we francji są bezpłatne

temat wybrany: które autostrady we francji są bezpłatne

Jeśli planujesz podróż samochodem po Francji, warto wiedzieć, które autostrady są bezpłatne. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć niepotrzebnych kosztów na francuskich drogach.

1. Autostrady bezpłatne

Wśród autostrad, które są całkowicie bezpłatne, znajdują się m.in. A1 (łącząca Paryż z Lille), A3 (od Paryża do Roissy-en-France), A4 (łącząca Paryż z Niemcami), A13 (od Paryża do Caen) oraz A16 (od Calais do Amiens).

2. Autostrady płatne

Większość autostrad we Francji jest płatna, a opłaty pobierane są za przejazd bramkami. Kwota opłaty zależy od odległości pokonanej na autostradzie i rodzaju pojazdu, ale można ją obliczyć z wyprzedzeniem na stronie internetowej operatora autostrady. Pamiętaj, że płatne są również niektóre odcinki autostrad bezpośrednio przy dużych miastach, jak np. A86 wokół Paryża.

3. Alternatywne trasy

Jeśli chcesz uniknąć płatnych autostrad, warto zastanowić się nad wyborem alternatywnej trasy. Wiele dróg krajowych we Francji jest bezpłatnych, ale podróż nimi może być dłuższa i bardziej uciążliwa niż autostradą. Warto też pamiętać, że niektóre drogi krajowe są płatne, zwłaszcza w okolicach dużych miast.

Podsumowując, podróżując samochodem po Francji, warto wcześniej zapoznać się z informacjami na temat opłat za autostrady i wybrać odpowiednią trasę. Pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie gotówkę lub kartę płatniczą, ponieważ niektóre bramki mogą nie przyjmować płatności w inny sposób.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *