G-YF228HYKY3
Mercedes GLA – doskonały SUV na każdą okazję

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

Mercedes GLA – doskonały SUV na każdą okazję

Wiele osób twierdzi, że Mercedes to w większości producent samochodów luksusowych o charakterze limuzyny. Jest to zazwyczaj tylko stereotyp, który pomimo zmiany całkowitej koncepcji tej marki, wciąż utrzymuje się wśród wielu osób. Nie ma co ukrywać, niemiecka marka wciąż większościowo dysponuje pojazdami eleganckimi, jednak mogą one występować w różnych segmentach. Bardzo popularne ostatnimi czasy stały się SUV-y tej marki. Na szczególną uwagę zasługuje model GLA, który z wersji na wersję znacznie zyskuje na swoim wyglądzie i charakterze.

Mercedes GLA to SUV, a nie hatchback z wielkimi kołami

Początkowe modele Mercedesa GLA rzeczywiście mogły przypominać SUV-y zeskalowane do rozmiarów kompaktu. Narzekano na małą ilość miejsca oraz zbyt słabe podejście do kwestii terenowych w tym samochodzie. Producenci zdecydowali się wysłuchać swoich klientów i w 2020 roku wypuścili model, który znacząco różnił się od swojego poprzednika. Ku zdziwieniu recenzentów, nadwozie wcale nie zostało wydłużone. Wręcz przeciwnie, skróciło się o 1,5 cm. Koncepcją Mercedesa było jednak w tym przypadku zwiększenie wysokości samego pojazdu, co miało nadać mu rzeczywistego charakteru SUV-a i zwiększyć ilość miejsca. Trzeba powiedzieć, że taki zabieg zdecydowanie się udał.

Nowa wersja Mercedesa GLA jest już dużo lepiej wykonana. Dzięki podwyższeniu samochodu o ponad 10 cm, w kabinie siedzi się znacznie wyżej, co automatycznie daje więcej miejsca na nogi. Takie auto obecnie może być traktowane jako rodzinne.

Zalety Mercedesa GLA

Zalety Mercedesa GLA

Zalety Mercedesa GLA

Zdecydowanie, do największych zalet tego samochodu można zaliczyć niskie spalanie. Najpopularniejszym wariantem jest benzynowy silnik 1.3 o mocy 163 KM. Taka jednostka napędowa w zupełności wystarczy dla SUVa, który do grona największych w swoim segmencie nie należy. Przy stosunkowo oszczędnej jeździe, może on spalać w granicach 5 l/100 km paliwa. Jazda autostradą to około 7,5 l/100 km. Trzeba przyznać, że jest to bardzo mało jak na samochód z takiej rodziny. Mimo wszystko, niskie spalanie nie przekłada się na zaniżone osiągi. Jednostka o pojemności 1.3 l może rozpędzić się do „setki” już w lekko ponad 8 sekund.

Samochód po odbytej aktualizacji, mimo stosunkowo niedużego zwiększenia ilości miejsca posiada spory zakres regulacji miejsc siedzących. Dodatkowo, jak w praktycznie wszystkich modelach marki, ten również jest znakomicie wyciszony i gwarantuje pełen komfort jazdy.

Czy zakup Mercedesa GLA się opłaca?

Trzeba przyznać, że sam model Mercedesa GLA nie jest wcale drogi. Każdy powinien samodzielnie określić, czy byłby w stanie zakupić tego typu samochód. Warto jednak spędzić z nim nieco więcej czasu niż w czasie samej jazdy próbnej. W przypadku takiego samochodu jak mercedes gla wynajem będzie najrozsądniejszą opcją. Mowa tutaj o wynajmie na kilka dni, przez które zdołamy przyzwyczaić się do takiego jednostki i sprawdzimy wszystkie zarówno wady, jak i zalety. Dopiero po pełnym obeznaniu się z tym samochodem możliwe jest określenie, czy dany pojazd rzeczywiście jest przeznaczony pod indywidualne wymagania.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *