G-ZKNQSH5TLX
Miliony kierowców przestają jeździć zimą

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

Miliony kierowców przestają jeździć zimą

Jeden na pięciu kierowców całkowicie unika dróg w chłodniejszych miesiącach ze względu na śliskie drogi i ograniczoną widoczność.

Dotyczy to nie tylko użytkowania samochodów osobowych ale i kamperów. Wielu właścicieli tych domów na kółkach rezygnuje z podróżowania kamperem w zimę.

Jednak obawy związane z jazdą nie ograniczają się do zimy — jedna trzecia (32 procent) dorosłych przyznaje, że nie lubi jeździć po ciemku przez cały rok.

A 21 procent kierowców stwierdziło, że najbardziej nie lubi jeździć po drogach wiejskich, a zaraz za nimi plasują się autostrady (18 procent).

Podczas gdy 14 procent kierowców stwierdziło, że drogi w centrum miasta sprawiają, że czują się nieswojo, a 13 procent nienawidzi rond.

Z badań 2000 kierowców, zleconych przez firmę Zego, wynika również, że 62 proc. nie chciałoby być kierowcą dostawczym w okresie zimowym i świątecznym, zwłaszcza w tak trudnych warunkach.

Prawie czterech na dziesięciu (39 procent) planuje w tym roku zrobić świąteczne zakupy online, aby uniknąć konieczności jeżdżenia do sklepów zimą.

Ogromna liczba 79 procent stwierdziła, że ​​wypadki drogowe, których doświadczyli, zniechęciły ich do jazdy w miesiącach zimowych, a ponad połowa twierdzi, że jest bardziej ostrożna podczas jazdy w trudniejszych warunkach, takich jak ulewny deszcz lub śnieg.

„To ciekawe, jak wiele osób nienawidzi jazdy samochodem w miesiącach zimowych” — powiedział Sten Saar, dyrektor generalny komercyjnego ubezpieczyciela komunikacyjnego.

„Z powodu świąt Bożego Narodzenia na drogach jest więcej samochodów, co naturalnie oznacza więcej wypadków. Szczególnie warunki pogodowe nie pomagają.

„Ważne jest, aby o tej porze roku zachować ostrożność i pomyśleć o tych, którzy ze względu na swoją pracę nie mają innego wyjścia, jak tylko jeździć w takich warunkach.

„Jesteśmy dumni z tego, że możemy ubezpieczyć kurierów, którzy zaopatrują nas i karmią nas podczas mrocznych miesięcy, wykonując pracę, której wielu z nas bałoby się wykonać”.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *