G-ZKNQSH5TLX
Opony zimowe nie są priorytetem dla kierowców

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

Opony zimowe nie są priorytetem dla kierowców

Tylko jeden na pięciu kierowców w Wielkiej Brytanii uważa, że ​​wymiana opon na zimowe jest ważna, wynika z nowych badań przeprowadzonych przez Audi UK.

Używanie opon zimowych jest obowiązkowe w miesiącach zimowych w wielu krajach i regionach w całej Europie, ale nie ma prawnego wymogu ich zakładania w Wielkiej Brytanii.

Jednak badanie, które zbiega się z Tygodniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, ujawniło, że 61% kierowców w Wielkiej Brytanii nie planuje w tym roku zmiany opon na zimowe.

Dla 44% respondentów brak prawnego obowiązku przekonał ich do zrezygnowania z oferty opon zimowych zapewniających dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę, podczas gdy wpływ zakupu i utrzymania dodatkowego kompletu opon na koszty eksploatacji był jak klucz w robocie dla 40% respondentów.

Dodatkowo dla 22% uczestników główną przeszkodą były potencjalne trudności związane z przechowywaniem kół i/lub opon poza sezonem.

Korzyści związane z bezpieczeństwem kół i opon zimowych są znaczne już przy temperaturach poniżej 7°C – co regularnie obserwuje się w Wielkiej Brytanii wraz z nadejściem zimy”, mówi James Allitt z Audi UK.

„Nasze badania ujawniają błędne przekonania wśród brytyjskich kierowców na temat ich zalet, a także zrozumiałe obawy dotyczące kosztów i niedogodności związanych z posiadaniem. Mam nadzieję, że poszliśmy w kierunku rozwiązania tych błędnych przekonań.

Zasadniczo jednak głęboko wierzę, że każdy kierowca, który jest w stanie przejść na opony zimowe, nigdy nie pożałuje, kiedy poczuje różnicę, jaką może zrobić.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *