G-ZKNQSH5TLX
Przewóz towarów - jaką przyczepę wybrać?

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

Przewóz towarów – jaką przyczepę wybrać?

Nieprzerwanie mamy doczynienia ze wzrostem popytu na usługi transportowe. Niewątpliwy wpływ na ich rozwój miała pandemia wirusa Covid-19. To właśnie w czasie jej trwania uzyskaliśmy pełne potwierdzenie, że to właśnie sprawnie działający transport jest podstawą odpowiednio działającej gospodarki. Zachowanie pełnej ciągłości łańcucha dostaw spoczywa w dużej mierze na barkach firm transportowych. Odpowiednio wyposażona flota to konieczność, jednak jakie z porpopnowanych na rynku rozwiązań wybrać? Naczepa, zestaw kubaturowy czy może zestaw BDF?

Zestawy przestrzenne 

Do najpopularniejszych na rynku rozwiązań należą zestawy przestrzenne – inaczej nazywane zestawami kubaturowymi. Dzięki specjalistycznej budowie dostosowanej do wielu rodzajów ładunku dają one możliwość na maksymalne zwiększenie przestrzeni ładunkowej.   

Dzięki zwiększonej kubaturze zestawy przestrzenne są idealnym rozwiązaniem w transportach międzynarodowych. Warto zwrócić również uwagę na różnorodność opcji dostępnych u producentów. Mamy wśród nich np. zestawy o lekkiej, aluminiowej konstrukcji.

Dzięki zastosowaniu szczególnego doboru materiałów produkty charakteryzuje niska masa własna.  Jest to znacząca oszczędność kilogramów, które w branży transportowej są szczególnie ważną walutą.

  

Zestawy BDF 

Wiele przedsiębiorstw decyduje się coraz częściej na powiększenie floty o zestawy z wymiennymi nadwoziami. Cieszące się dużą popularnością poza granicami naszego państwa oraz zyskujące coraz większą w jego granicach zestawy BDF to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Przyczepa wymienna wraz z podwoziem kontenerowym i ciągnikiem siodłowym to rozwiązanie wchodzące w zakres transportu intermodalnego. Nadwozie wymienne przystosowane jest do szybkiego demontażu, jak i dodatkowo samo służyć może za mobilny magazyn. 

Stosowanie zestawów BDF w transporcie ciężkim ma też pozytywny wpływ na środowisko. Przygotowane do szybkiego demontażu kontenery oszczędzają czas kierowców – potrzeby na wyładowywanie artykułów, a także zmniejszają ilość pustych przejazdów.

Zestawy BDF – nadwozia wymienne oraz podwozia kontenerowe – to istotna część oferty marki GT Trailers.  

 

Dobór odpowienich rozwiązań do zarządzanej floty transportowej jest podstawą sprawnie działającej firmy. Z tego właśnie powodu powiększanie zasobów lub zmiana wśród posiadanych egzemplarzy musi być poprzedzona odpowienim researchem dostęnych na rynku opcji. Warto zaczerpnąć w tym temacie wiedzy specjalistów. Wiele producentów oferuje również pełną personalizację dostęnych produktów i dostosowanie ich do potrzeb klientów. Ta opcja dla wymagających daje szansę na dostosowanie sprzętu do posiadanych potrzeb – a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa podczas trasy. 

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *