G-ZKNQSH5TLX
Psy wolą samochody elektryczne od diesli

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

Psy – wolą samochody elektryczne od diesli

Nowe badania dowodzą, że psy są bardziej zrelaksowane w samochodach elektrycznych niż w samochodach z silnikiem Diesla.

Internetowa giełda pojazdów CarGurus nawiązała współpracę z University of Lincoln w ramach nowego badania, w którym przyjrzano się wpływowi podróżowania samochodem z silnikiem Diesla na psy w porównaniu z pojazdem elektrycznym (EV).

W dwudniowym dochodzeniu wykorzystano 20 psów, z których każdy odbył dwie 10-minutowe podróże samochodem – jedną w EV i jedną w dieslu. Podczas podróży analizowano ich zachowanie.

Badanie prowadzone przez Daniela Millsa, profesora weterynaryjnej medycyny behawioralnej na Uniwersytecie w Lincoln, wykazało nie tylko, że psy były mniej zadomowione w samochodach z silnikiem Diesla w porównaniu z pojazdami elektrycznymi, ale te psy, które wydawały się wykazywać pewne oznaki choroby lokomocyjnej, znacznie zmniejszyły objawy w pojazdach elektrycznych .

W badaniu stwierdzono, że nie ma dowodów sugerujących, że pojazdy elektryczne mają szkodliwy wpływ na dobrostan psów. Rozwiązuje to niepotwierdzone obawy, że różnice w wibracjach i/lub hałasie występujące w pojazdach elektrycznych mogą powodować niepokój u psów lub zwiększoną chorobę lokomocyjną.

Podczas gdy psy w badaniu leżały przez około jedną trzecią czasu trwania podróży, niezależnie od układu napędowego, w samochodach z silnikami wysokoprężnymi psy zmieniały pozycję leżącą średnio o 50% częściej niż w pojazdach elektrycznych.

Innym godnym uwagi odkryciem z badania było to, że niewielka liczba psów odczuwała znacznie mniejsze mdłości w samochodzie elektrycznym w porównaniu z samochodem z silnikiem Diesla. Zostało to wykazane przez zmiany w zachowaniu i fakt, że ich tętno spadło nawet o 30% podczas podróży pojazdem elektrycznym.

„Nasze wyniki wyraźnie pokazują, że psy wydają się być bardziej zrelaksowane w pojazdach elektrycznych, szczególnie patrząc na cechy behawioralne, takie jak niepokój” – powiedział profesor Mills.

„Dodatkowo interesujące i nieco niezamierzone odkrycie z badania pochodzi od psów, które zidentyfikowaliśmy jako mające potencjalne objawy związane z chorobą lokomocyjną.

„Podczas podróży pojazdami elektrycznymi zapisy biometryczne tych psów ujawniły, że ich tętno zwolniło znacznie bardziej niż wtedy, gdy były w samochodach z silnikiem Diesla.

„Było to dla nas szczególnie interesujące, biorąc pod uwagę, że wzrost częstości akcji serca jest często związany z chorobą lokomocyjną.

„To intrygujący wynik, który rodzi dodatkowe pytania do eksploracji w tej dziedzinie”.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *