G-ZKNQSH5TLX

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

samochód co mało pali

temat wybrany: samochód co mało pali

Poradnik: Jak zaoszczędzić na paliwie?

Jednym z największych wydatków związanych z posiadaniem samochodu jest zapewne koszt paliwa. Oczywiście, nie każdy z nas może sobie pozwolić na zakup samochodu hybrydowego czy elektrycznego, dlatego warto zastanowić się nad kilkoma prostymi sposobami na zmniejszenie ilości zużywanego paliwa.

1. Regularne przeglądy samochodu – to podstawa, aby nasz samochód działał sprawnie i ekonomicznie. Pamiętajmy o wymianie filtrów i oleju, jak również o uzupełnianiu płynów eksploatacyjnych.

2. Utrzymujmy właściwe ciśnienie w oponach – niedostateczne ciśnienie w oponach prowadzi do większego oporu toczenia, a co za tym idzie – większego zużycia paliwa.

3. Unikajmy ciężkich przedmiotów w samochodzie – im więcej bagażu, tym większa masa do przemieszczania, co oznacza większe zużycie paliwa. Jeśli nie musimy czegoś przewozić, to zostawmy to w domu.

4. Planujmy trasy – unikajmy korków i omijajmy drogi z wieloma sygnalizacjami świetlnymi. Im częściej zatrzymujemy się na czerwonym świetle, tym więcej paliwa tracimy.

5. Kierujmy oszczędnie – płynna i spokojna jazda pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa. Unikajmy gwałtownego przyspieszania i hamowania.

6. Korzystajmy z systemów eco-driving – niektóre samochody mają wbudowane systemy, które pomagają nam oszczędzać paliwo, np. automatyczne wyłączanie silnika podczas postoju.

7. Tankujmy paliwo w odpowiednim momencie – najlepiej tankować rano lub wieczorem, gdy temperatura jest niższa. Wówczas benzyna lub olej napędowy będą bardziej zwarto upakowane, co oznacza większą ilość paliwa na litr.

Pamiętajmy, że każda oszczędność związana z paliwem wpływa na nasz portfel, a także na środowisko naturalne. Dzięki prostym czynom możemy oszczędzić wiele pieniędzy i przyczynić się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *