G-ZKNQSH5TLX

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

wymiana oleju co 2 lata

temat wybrany: wymiana oleju co 2 lata

Wymiana oleju w samochodzie to jedna z podstawowych czynności, które musimy wykonywać, aby nasz pojazd działał sprawnie i bezawaryjnie. Warto pamiętać, że olej jest sercem silnika i odpowiednio dobrane oraz regularnie wymieniane płyny smarujące przedłużają jego żywotność.

Ile razy w roku powinniśmy wymieniać olej? Zależy to przede wszystkim od modelu samochodu oraz sposobu jego eksploatacji. W przypadku typowej jazdy miejskiej, z dużą ilością przystanków i krótkimi dystansami, wymiana oleju powinna odbywać się co około 15 tysięcy kilometrów lub raz na rok. Natomiast w przypadku jazdy w warunkach ekstremalnych, np. w górach, gdzie samochód jest narażony na długie i ciężkie podjazdy, wymiana oleju powinna odbywać się już co 10 tysięcy kilometrów.

Dlaczego wymiana oleju jest tak ważna? Otóż, olej pełni w naszym silniku wiele funkcji. Przede wszystkim smaruje ruchome elementy, chroniąc je przed zużyciem i korozją. Po drugie, zapewnia odpowiednią temperaturę pracy silnika, a także chroni go przed zanieczyszczeniami, takimi jak pyły, opiłki czy resztki spalonego paliwa. Dzięki regularnej wymianie oleju, silnik pracuje z maksymalnymi parametrami, a my unikamy kosztownych napraw i wymiany całego silnika.

Jak wybrać odpowiedni olej? Na rynku dostępne są różne rodzaje olejów, różniące się przede wszystkim lepkością oraz składem chemicznym. Najlepiej, jeśli skorzystamy z rekomendacji producenta naszego samochodu, który zwykle podaje w instrukcji obsługi odpowiedni rodzaj oleju. Warto także pamiętać, że stosowanie wysokiej jakości oleju przekłada się na lepsze parametry silnika oraz dłuższą jego żywotność.

Wymiana oleju to jedna z podstawowych czynności, które każdy kierowca powinien wykonywać regularnie. Dzięki temu unikniemy kosztownych napraw i zwiększymy żywotność naszego samochodu. Pamiętajmy także, aby wybierać odpowiedni rodzaj oleju, dostosowany do naszego pojazdu.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *