G-ZKNQSH5TLX

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

wymiana przyłącza wody kto płaci

temat wybrany: wymiana przyłącza wody kto płaci

Wymiana przyłącza wody może być konieczna w przypadku awarii lub przestarzałego instalowania. Jednak kwestią, która budzi wątpliwości, jest to, kto ponosi koszty takiej wymiany.

Zgodnie z ustawą Prawo wodne, przyłącze wody od wodomierza do budynku jest własnością abonenta i to on jest odpowiedzialny za jego utrzymanie i ewentualną wymianę. Oznacza to, że koszty wymiany przyłącza wody ponosi właściciel nieruchomości.

W przypadku, gdy wymiana przyłącza wody jest konieczna ze względu na awarię wodociągu, koszty ponosi operator sieci wodociągowej. Należy jednak pamiętać, że jeśli awaria wynika z nieprawidłowego użytkowania przyłącza przez abonenta, to koszty ponosi właściciel nieruchomości.

W sytuacji, gdy wymiana przyłącza wody jest konieczna ze względu na prace modernizacyjne na sieci wodociągowej, koszty ponosi operator sieci. Właściciel nieruchomości może jednak zostać obciążony kosztami związanymi z dostosowaniem instalacji wodnej w budynku do nowych warunków.

W przypadku, gdy wymiana przyłącza wody jest konieczna ze względu na prace budowlane lub przebudowę nieruchomości, koszty ponosi właściciel nieruchomości.

Warto pamiętać, że koszty wymiany przyłącza wody mogą być wysokie, dlatego warto porównać oferty różnych firm wykonujących takie prace. Przed podjęciem decyzji o wymianie przyłącza wody warto także skonsultować się z pracownikami operatora sieci wodociągowej, którzy będą mogli doradzić, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla danej nieruchomości.

Podsumowując, koszty wymiany przyłącza wody ponosi właściciel nieruchomości, chyba że wymiana jest konieczna ze względu na awarię wodociągu, wtedy koszty ponosi operator sieci. W przypadku prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej koszty również ponosi operator, ale właściciel nieruchomości może zostać obciążony kosztami dostosowania instalacji wodnej w budynku do nowych warunków.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *