G-ZKNQSH5TLX
Wymiary, średnice, długości - co warto wiedzieć o śrubach?

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści PILNE na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

Wymiary, średnice, długości – co warto wiedzieć o śrubach?

Śruby to jedne z najważniejszych elementów składowych wielu maszyn i urządzeń.

Wymiary, średnice, długości – co warto wiedzieć o śrubach?

Służą one do mocowania różnych części razem, co pozwala na ich stabilną pracę. Aby jednak śruby spełniały swoją rolę, ważne jest, aby dobrać je odpowiednio do danego zastosowania. W tym celu należy znać kilka podstawowych parametrów, takich jak wymiary, średnice i długości.

Podstawowe informacje o wymiarach śrub

Wymiary śrub to ich najważniejsze parametry, które określają ich rozmiar i pozwalają na ich odpowiednie dopasowanie do danego zastosowania. Wymiary śrub są podawane w milimetrach lub calach i składają się z trzech elementów: średnicy zewnętrznej, długości całkowitej oraz skoku gwintu.

Co warto wiedzieć o średnicach?

Średnica zewnętrzna śruby to jej najważniejszy parametr, ponieważ określa ona rozmiar otworu, do którego będzie ona pasować. Natomiast długość całkowita śruby to jej całkowita długość, wliczając w to główkę oraz skok gwintu. Skok gwintu z kolei to odległość między dwoma kolejnymi zwojami gwintu.

Jaka długość śruby?

Kolejnym ważnym parametrem śrub jest ich długość. Jest ona bardzo istotna, ponieważ decyduje o tym, jak głęboko śruba będzie wchodzić w otwór i jak mocno będzie trzymała dwa elementy razem. Dlatego też ważne jest, aby dobrać odpowiednią długość śruby do danego zastosowania.

Warto również wiedzieć, że śruby różnią się również rodzajem gwintu. Gwint metryczny jest najczęściej stosowany w Europie, natomiast gwint UNC i UNF są popularne w Stanach Zjednoczonych. Gwint Whitwortha jest natomiast stosowany w Wielkiej Brytanii i w krajach, w których był on pierwotnie używany.

Elgo – lider rynku elementów złącznych

Świetnym wyborem będzie firma Elgo, a więc producent śrub i elementów złącznych, który na swoją pozycję na rynku pracuje już od dobrych kilkunastu lat. Wybierając produkty tej firmy mamy pewność, że w procesie produkcyjnym, zadbano o najdrobniejsze szczegóły, a do wytworzenia śrub użyto tylko i wyłącznie sprawdzonych materiałów. Przed dokonaniem zakupu istnieje możliwość konsultacji i fachowego wsparcia. Każde zamówienie jest traktowane indywidualnie i każdy klient może liczyć na wsparcie fachowców w swojej dziedzinie.

 

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *